Uruguajský Cimarron na predaj

Uruguajský Cimarron na predaj

Conan Cerberus Illusion cimarron uruguayo dogs for sale Uruguajský Cimarron na predaj
Conan Cerberus Illusion – Uruguajský Cimarron na predaj

Conan Cerberus Illusion je takmer dvojročný psík s úžasnou milujúcou povahou, ktorý hľadá svoju novú rodinu. Jeho usmievavá papuľka je odzbrojujúca. Je u mňa približne mesiac a už je ako môj tieň. Miluje hladkanie a je nesmierne rád vedľa svojho pána. Svojho pána zavalí neskutočnou láskou a oddanosťou. Ako správny cimarron, neustále sleduje svojho majiteľa, či od neho niečo nechce. Pokiaľ človek pracuje, zbytočne nezdržuje, ale ak zistí, že je čas na prestávku, tak sa človeku doslova “vterkne” do lona a hladkanie môže začať. Conan je mladý Uruguajský Cimarron na predaj, ktorý svojho pána urobí tým najšťastnejším človekom na zemi.

Do mojej chovateľskej stanice bol vrátený, pretože u jeho predošlých majiteľov došlo k zmene rodinnej situácie. Bohužiaľ, psíka si nemohli nechať kvôli nedostatku času. Vychovávali ho však s láskou a naučili ho i zopár základných povelov. Býval celoročne vonku, u mňa bol po návrate prvé dva týždne vnútri, následne vonku.

Náš prvý spoločný deň

Conan Cerberus Illusion cimarron uruguayo dogs for sale Uruguajský Cimarron na predaj

Ako vyzeral náš prvý spoločný deň? Conan bol najprv nesmierne smutný, že si ho tu jeho pániček “zabudol. Avšak potom zistil, že môže ísť so mnou dnu do domu a má zaistenú celodennú pozornosť, hladkanie a láskanie, takže ku koncu dňa sa už konečne usmieval. Dnes je z neho už ten večne usmievavý psík, ktorého si pamätám z doby, keď bol šteniatkom. Ak som s ním vonku, tak ide vedľa nohy udržujúc neustály očný kontakt ako by k tomu bol učený celé roky. Pokiaľ chcem, aby sa vybehal, musím mu doslova povedať aby išiel behať. Ak ho nechám vonku samotného, po čase si ľahne blízko dverí a opaľuje sa na slniečku.

Rodičia

Obaja rodičia Conana sú multi šampioni importovaní z Uruguaja. Obaja sú bez dysplázie bedrových kĺbov, obaja prešli tréningom poslušnosti a sú to výstavne veľmi úspešné psy.

Uruguajský Cimarron na predaj
Rodičia Conana

Výcvik poslušnosti

Conan Cerberus Illusion cimarron uruguayo dogs for sale

Každý Uruguajský Cimarron na predaj z mojej chovateľskej stanice odchádza z domu s adekvátnym výcvikom respektíve socializáciou primerane veku. Conan je plne socializovaný na iné psy, je submisívny, nevyhľadáva konflikty. Nie je agresívny ani na psy ani na ľudí! V priebehu uplynulého mesiaca u mňa dostal intenzívny základný výcvik poslušnosti. Krásne chodí na vodítku a má rád prechádzky. Ovláda povely “ku mne”, “seď”, “ľahni”, “daj packu”, “k nohe”, “choď na miesto”. Pred papaním sa pekne posadí, je zvyknutý na pobyt v koterci aj na výstavnú klietku. Rád jazdí autom.

Uruguajský Cimarron vhodný aj do bytu

Conan Cerberus Illusion

Conan môže bývať vonku aj vnútri. Je čistotný (vedel to automaticky od prvého dňa, že sa musí pýtať von). Je zvyknutý na chod domácnosti, rád sleduje TV a z času na čas sa príde pritúliť, a samozrejme, po pohladenie. Ak však potrebujem pracovať, dokáže zostať v pokoji. Neobťažuje pri jedle – pochopil, že od stola sa nemá žobrať a pekne si odíde ľahnúť na svoje miesto. Je to nesmierne inteligentný psík, ktorý svojho budúceho majiteľa zahrnie množstvom lásky.

Ideálny budúci majiteľ

Ideálny budúci majiteľ by mal v prvom rade zbožňovať psy. Hľadám pre neho iba takého majiteľa, ktorý má na psa dostatok času a chce ho na celý život. Conan sa hodí do bytu aj do rodinného domu so záhradou. zároveň dokáže postrážiť svoj domov. Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o tomto zriedkavom plemene, článok o uruguajskom cimarrone v češtine nájdete tu. Ak si myslíte, že Conan by pre Vás bol ideálnym spoločníkom, o ktorého sa postaráte po zvyšok jeho života, prosím skontaktujte ma.

Uruguajský Cimarron

Uruguajský Cimarron pri tréningu poslušnosti

Uruguajský cimarron je všestranné pracovné plemeno používané na stráženie, poľovné účely, stopovanie, pri práci s dobytkom, ale tiež ako policajné či záchranárske psy. Sú vhodné tiež na agility, bikejoring alebo iné druhy psích športov. Veľmi ľahko sa trénujú a sú milujúcimi členmi rodiny. Je to nesmierne oddané plemeno, ktoré by pre svojho majiteľa urobilo i nemožné.

8 thoughts on “Uruguajský Cimarron na predaj

  1. An fascinating discussion is worth comment. I think that you need to write extra on this matter, it won’t be a taboo subject but generally people are not enough to talk on such topics. To the next. Cheers

  2. Hello this is a great post. I’m going to email this to my friends. I stumbled on this while browsing on bing I’ll be sure to come back. thanks for sharing.

  3. I like reading through a post that can make people think.
    Also, thank you for allowing for me to comment!

Comments are closed.

Comments are closed.