Šteniatko plemena Uruguajský Cimarron

Šteniatko plemena Uruguajský Cimarron

I litter Cerberus Illusion
 • Šteniatko plemena Uruguajský Cimarron k dispozícii
 • Mimoriadny vrh I v chovateľskej stanici Cerberus Illusion
 • Obaja rodičia sú zdravotne testovaní (HD – A/A, ED – 0/0, výborná chrbtica)
 • Otec je výborný pracovný pes (poslušnosť, ochrana, stopovanie, triky)
 • Matka je naša nová IMPORT sučka, ktorá má úžasnú priateľskú povahu
 • Očakávame šteniatka s krásnou anatómiou, úžasnou povahou a so všestranným pracovným potenciálom
 • Ak máte záujem o šteniatko, kontaktujte nás emailom, kde predstavíte budúcu rodinu a prostredie, kde bude šteniatko žiť
I litter Cerberus Illusion
I litter Cerberus Illusion Cimarron Uruguayo šteniatko

Každé šteniatko od nás má základné hygienické návyky a z domu odchádza pravidelne odčervené, s očkovaním, čipom, pasom, zmluvou, faktúrou, celoživotným chovateľským servisom a s online výcvikovým kurzom zdarma!

Anakin Cerberus Illusion puppy puppies soon
DUNCAN Cerberus Illusion – šteniatko plemena Uruguajský Cimarron

Výborný zdravotný stav, úžasná povaha, pracovná schopnosť a anatómia podľa štandardu FCI sú najdôležitejšie faktory v chovateľskej stanici Cerberus Illusion.

Duncan Cerberus Illusion Cimarron Uruguayo ľahni
DUNCAN Cerberus Illusion
Hestia Cerberus Illusion
Hestia Cerberus Illusion

Socializácia našich šteniatok

Každé šteniatko sa u nás rodí vnútri, v našom dome, kde vyrastá v našej celodennej spoločnosti. S matkou je do veku 7,5 – 8 týždňov. S každým šteniatkom robíme včasnú neurologickú stimuláciu. Šteniatka dostávajú to najlepšie krmivo, najlepšiu starostlivosť, láskyplné maznanie a veľa sa hráme. Sú odchované tak, aby ich sa oboznámili s čo najväčším počtom vecí a podnetov.

Naše šteniatka sa hrajú v ohrádke plnej loptičiek, pískacích hračiek a PET fliaš. Každé šteniatko počúva rádio, hudbu a dokonca aj špeciálne zvuky z youtube. Sú socializované na vysávač, práčku, fén a mnoho ďalších vecí, ktoré sa bežne používajú v domácnosti. Video o socializácii šteniatok v Cerberus Illusion si môžete pozrieť tu:

Čo dostanete so šteniatkom z Cerberus Illusion

Chovateľská stanica Cerberus Illusion chová výhradne s absolútne zdravými psami bez dysplázie bedrových kĺbov (HD-A!!!). Okrem toho musia mať úžasnú povahu a musia byť ochotné pracovať. Nezáleží na tom, v akej oblasti je šteniatko „talentované“, ale musí byť ochotné potešiť svojho majiteľa. S naším šteniatkom sa budete môcť venovať poslušnosti, stopovaniu, obrane, poľovaniu alebo akémukoľvek inému športu. To, že dnes dokážeme odchovávať šteniatka s výborným všestranným pracovným potenciálom si vyžaduje neustály výcvik našich Cimarronov. Všetky psy v Cerberus Illusion pracujú. Naše psy sú nielen výstavne úspešné jedince, sú to predovšetkým členovia rodiny a všetky sú využívané ako strážne psy. Naše psy trénujeme na poslušnosť, obranu, aportovanie, triky a stopovanie v závislosti na ich osobných schopnostiach či preferenciách.

Working Cimarron Uruguayo puppy for sale
FATIMA Cerberus Illusion

Podľa viacerých odborných štúdií šteniatka po pracujúcich rodičoch pracujú lepšie ako šteniatka po nepracujúcich rodičoch. Usilovne pracujeme na zlepšovaní našich psov, generácia po generácii. Keďže Uruguajský Cimarron je viacúčelové pracovné plemeno, som názoru, že táto ich schopnosť by mala byť zachovaná.

Výber šteniatka pre budúceho majiteľa

Šteniatko pre každého budúceho majiteľa vyberám veľmi starostlivo. Šteňa musí vyhovovať požiadavkám svojej novej rodiny. Ale zároveň každé šteniatko posielam len do tej najlepšej rodiny. Rodina aj šteniatko musia k sebe pasovať, aby boli šťastné. Toto je kľúčový faktor, kvôli ktorému si mnohí majitelia šteniatka z Cerberus Illusion myslia, že majú toho najlepšieho psa na Zemi!

Duncan Cerberus Illusion - Novice Trick Dog
DUNCAN Cerberus Illusion

Najprv sa teda pýtam veľa otázok, podľa ktorých spoznám budúceho majiteľa a jeho rodinu. Potom im môžem vybrať ideálne šteniatko. Nikdy neponúkam pokojné šteniatko do hyperaktívnej rodiny. Naopak, neponúkam najaktívnejšie šteniatko z vrhu pre staršiu pani, ktorá uprednostňuje pozeranie televízie pred dlhými túrami. Ak pre niekoho nemáme vhodné šteniatko, neponúkame INÉ šteniatko len preto, aby sme “niečo” predali! Niekedy je možné ponúknuť majiteľovi viacero šteniatok, ktoré by mu mohli vyhovovať, v tomto prípade môže majiteľ urobiť konečné rozhodnutie, ktoré šteniatko k nemu pôjde.

ANAKIN cerberus illusion cimarron uruguayo puppy šteniatko
ANAKIN Cerberus Illusion

72 hodinová garancia

Z našej chovateľskej stanice odchádzajú len absolútne zdravé psy! Podľa našej kúpno-predajnej zmluvy sa majiteľovi odporúča dať šteniatko skontrolovať svojmu veterinárovi. Ak je šteňa v neprijateľnom zdravotnom stave, pes môže byť vrátený do 72 hodín na výmenu za iné šteňa (ešte sme takýto prípad nemali!).

Daenerys Cerberus Illusion Cimarron Uruguayo 17.05.2019
DAENERYS Cerberus Illusion

6 mesačná garancia

Na šteniatko sa vzťahuje záruka 6 mesiacov na genetické ochorenia. Aktuálne majú naše najstaršie šteniatka vyše 5 rokov a žiadne genetické ochorenia sme našťastie nemuseli riešiť. Okrem toho, všetky naše psy (dnes už 4 GENERÁCIE!!!) sú bez dysplázie bedrového a lakťového kĺbu s bezchybnou chrbticou!

Duncan Cerberus Illusion Cimarron Uruguayo
DUNCAN Cerberus Illusion

Celoživotná komplexná chovateľská podpora

V chovateľskej stanici Cerberus Illusion tento proces ZAČÍNA A NEKONČÍ kúpou šteniatka! Každý nový majiteľ (nezáleží na tom, či má šteniatko na výstavu a chov alebo ako milujúceho člena rodiny) dostane doživotnú podporu zo strany chovateľa, na ktorého sa môže v prípade akýchkoľvek otázok obrátiť v rátane nasledujúcich:

 • informácií týkajúce sa šteniatka a jeho rodičov (a aj ostatných našich psov) resp. plemena samotného;
 • spôsobu kŕmenia a výživových doplnkov;
 • ako pokračovať v socializácii a výcviku;
 • odpovedí na iné otázky a rady;
 • V prípade, ak sa majiteľ kedykoľvek dostane do situácie, že psíkovi nevie poskytnúť láskyplný domov alebo náležitú starostlivosť, môže psíka priviesť späť k nám! Uruguajský Cimarron z našej chovateľskej stanice nemôže zmeniť majiteľa – nepovoľujeme ďalší predaj ani darovanie našich šteniatok tretej osobe!
 • Za žiadnych okolností majiteľ NEMÔŽE dať psa z Cerberus Illusion do žiadneho obchodu so zvieratami, výskumného laboratória, útulku alebo podobného zariadenia. Cerberus Illusion sa postará o všetky šteniatka, ktoré sa narodili v našej chovateľskej stanici!
DARIUS Cerberus Illusion - Cimarron Uruguayo
DARIUS Cerberus Illusion

Okrem vyššie uvedeného, majitelia šteniatok na výstavu a chov dostanú aj:

 • poradenstvo týkajúce sa prípravy na výstavy psov;
 • informácie, ktoré im pomôžu stať sa zodpovedným a dobrým chovateľom;
 • odporúčania pre psa na krytie vhodného k ich chovnej sučke a naopak;
 • prezentácia ich psov vo videách, článkoch a propagačných materiáloch, ktoré vznikli v spolupráci s našou chovateľskou stanicou;
 • prezentácia psov na webovej stránke a sociálnych sieťach našej chovateľskej stanice.

Predchádzajúce vrhy:

Vrh H

Duncan Cora H litter

G vrh

G litter Cerberus Illusion

Vrh F

F litter Cerberus Illusion Cimarron Uruguayo puppy

E vrh

E litter

Vrh D

cimarron uruguayo cerberus illusion d litter puppy šteniatko

Vrh C

C litter Cerberus Illusion Cimarron Uruguayo šteniatko

B vrh

B litter Cerberus Illusion Cimarron Uruguayo šteniatko

Vrh A

A litter Cerberus Illusion Cimarron Uruguayo šteniatko

Šteniatko, ktoré už nie je k dispozícii

HADES Cerberus Illusion

Hades Cerberus Illusion
Hades Cerberus Illusion - Cimarron Uruguayo
Hades Cerberus Illusion - Cimarron Uruguayo

HAGRID Cerberus Illusion

HAGRID Cerberus Illusion

Psík, ktorému som hľadala meno najdlhšie (mal prezývku, ale to skutočné meno nie a nie vymyslieť…). Vždy keď vyberám pre šteniatko meno ja, a nie jeho majiteľ, tak si dávam veľmi záležať na tom, aby jednak odrážalo charakter šteniatka, a na druhej strane, aby jeho život ovplyvnilo v pozitívnom smere.

H litter 8.5.2022 tappancs

Hagrid je nesmierne prítulné šteniatko, ktoré sa vždy pýta do lona a veľmi rado sa nechá rozmaznávať. Je veľmi pozorný a snaží sa svojich ľudí rozveseliť. Hagrid z rozprávky o Harrym Potterovi je obor, ktorí má veľmi rád deti a pomáha im – takýto bude aj tento psík, preto ho prednostne ponúkam do rodiny s malými deťmi, ktorí vďaka nemu budú môcť mať toho najlepšieho psíka na svete. Verím, že takto si už v útlom veku budú schopné vytvoriť pozitívny vzťah ku psom na celý život.

H litter Cerberus Illusion
Highlander Cerberus Illusion

HERO Cerberus Illusion

Hero Cerberus Illusion
HERO Cerberus Illusion

Môj malý hrdina, ako mi trhá kvetinku 🙂

Hero Cerberus Illusion
Hero Cerberus Illusion

Psík je k dispozícii pre rodinu, ktorá hľadá úžasného spoločníka a psíka, ktorý im urobí čokoľvek, čo po ňom budú chcieť. Je veľmi milý a nesmierne učenlivý. Ako prvý z vrhu zistil, ako vyliezť na stolicu, ktorá sa mu zapáčila natoľko, že tam posedáva každú chvíľu.


Author: Gabriella Hurtos, Cerberus Illusion kennel, 5th March 2022 (in English)

This article may not be rewritten, reprinted, reposted, excerpted, translated or otherwise duplicated in any way without previous written permission of the author.
Sharing via social media with the help of implemented share buttons is allowed.