Uruguayský Cimarron

Uruguayský Cimarron

Uruguayský Cimarron je velice inteligentní všestranné pracovní plemeno, výborný hlídač, rodinný pes a ten nejvěrnější společník. Charakterizuje ho absolutní loajalita vůči své rodině a pánovi. Chrání je i za cenu svého vlastního života. Cimarron je stínem svého pána, na kterého vzhlíží doslova jako na Boha. Je vždy poblíž čekajíc, kdy bude jeho pán něco od něj chtít, nebo kdy ho pohladí. Cimarron člověka neustále rozesmívá a hledá způsob, jak svému pánovi zpříjemnit den. Je zdrojem permanentní radosti a pozitivní nálady. Vstoupí-li Vám do života Cimarron, již si ho bez něj nebudete moci představit. Miluje děti a vychází bezproblémově se psy, kočkami i jinými zvířaty. Více informací o vzhledu a povaze nalezněte v článku – Uruguayský Cimarron – to nejúžasnejší plemeno.

BEULAH Cerberus Illusion - uruguaysky cimarron
BEULAH Cerberus Illusion

Historie plemene

TINU De Aqueronte - cimarron uruguayo at Cerberus Illusion kennel
TINU De Aqueronte

Historie Uruguayských Cimarronů je moc smutná a nemilosrdná. Osud se s předky těchto psů vůbec nemazlil. Nejdřív je kolonizátoři využili k eliminaci domácího obyvatelstva. Pak, když již nebyli potřební, pustili je do volné přírody. Jejich majitelé se vrátili do Evropy, do svých domovů. Psi zůstali na území dnešního Uruguaye sami a opuštění. Byli ponecháni napospas osudu. Záleželo na schopnostech každého jednoho jedince, zda se naučí opatřit si potravu, vodu či úkryt. To, že se naučí fungovat jako smečka a ohrožovat člověka, nik nepředpokládal. Více informací o historii plemene nalezněte v článku – Uruguayský Cimarron a nemilosrdná historie.

Uruguayský Cimarron byl do dnešní podoby formován drsnou přírodou. Přežili jen ti nejinteligentnější, nejsilnější a nejzdatnější jedinci. Vliv minulosti na charakter a jedinečné schopnosti Cimarronů pozorujeme u některých jedinců dodnes, více se dočtěte zde – Uruguayský Cimarron a vliv minulosti.

Uruguayský Cimarron a jeho pracovní využití

Duncan Cerberus Illusion Cimarron Uruguayo reward
DUNCAN Cerberus Illusion

Uruguayský Cimarron je velice inteligentní pes. Díky své minulosti má všestranné pracovní schopnosti. Je to výborný hlídač, lovec, rodinný pes a ten nejvěrnější společník. Nejlíp se cítí se svým pánem, pro kterého udělá doslova cokoliv. Již jako štěně se usiluje o to, aby porozuměl všemu, co jeho pán říká. Je to pes jednoho pána, se kterým si vytvoří velice silné pouto. Vnímá náladu, pocity svého pána a doslova mu čte myšlenky.

Stejně jako u jiných plemen, i tady platí, že potomky pracovních Cimarronů mají lepší pracovní potenciál a učí se mnohem rychleji než potomky po nepracujících rodičích. To je jeden z důvodů, proč se v chovatelské stanici Cerberus Illusion pracuje s každým psem. Momentálně již s třetí generací. Cimarrony jsou tady trénované v různých oblastech, a to především na základě potenciálu konkrétního psa. Více informací o historii plemene nalezněte v článku – Uruguayský Cimarron a pracovní schopnosti.


Author: Gabriella Hurtos, Cerberus Illusion kennel, 11th February 2021

This article may not be rewritten, reprinted, reposted, excerpted or otherwise duplicated in any way without previous written permission of the author.
Sharing via social media with the help of implemented share buttons is allowed.