TOP šteniatko Uruguajského Cimarrona na predaj – vplyv osudu

TOP šteniatko Uruguajského Cimarrona na predaj – vplyv osudu

Ako chovateľka som mala možnosť sledovať životný príbeh mnohých našich šteniatok. Každé šteniatko Uruguajského Cimarrona na predaj vyberám pre jeho budúcu rodinu ja sama, keďže svoje šteniatka poznám najlepšie. Som s nimi 24 hodín denne, 7 dní v týždni, spím vedľa nich a sledujem ich vývin od prvého momentu. Som tá, ktorá vidí ich prvé krôčiky, prvé štekanie, hryzenie, hranie a tiež to najdôležitejšie – ich charakter. Každé šteniatko v každom vrhu je JEDINEČNÉ s vlastnou osobnosťou a tí, ktorí si myslia, že všetky psy v rámci plemena majú ROVNAKÚ povahu, zjavne o psoch nič nevedia. Je to podobné, ako keby sme predpokladali, že všetci súrodenci pochádzajúci od totožného páru u ľudí majú 100% rovnakú povahu!

Cimarron puppy for sale

Počas dlhých rokov môžem s radosťou konštatovať, že spôsob, akým vychovávam šteniatka ako aj schopnosť odhaliť ich potenciál, mi umožnili vybrať to najlepšie šteniatko do každej rodiny, ako aj ten najlepší domov pre každé šteňa. Je mnoho majiteľov, ktorí tvrdia, že odo mňa dostali najlepšieho psa vo svojom živote. Toto ma naozaj teší – aj toto je jeden z dôvodov, prečo ma baví chov psov a starostlivý výber šteniatka pre každú budúcu rodinu.

Hľadáme najlepší domov pre naše šteniatko Uruguajského Cimarrona na predaj

Niekedy je to však osud, ktorý zohráva v živote niektorých šteniatok najväčšiu rolu. To je aj prípad našej ISABEL Cerberus Illusion. Keď ju objavila jej nová rodina, hneď mi napísali v obave, že čo ak už nie je k dispozícii. Do tejto roztomilej slečny sa celkom zamilovali a veľmi ju chceli nielen ako milovaného člena rodiny, ale aj na výstavy. Už skôr sa o ňu zaujímalo viacero ľudí, no keďže táto sučka je veľmi dôležitá pre náš NOVÝ chovateľský program, a navyše, je to jedno z najkrajších šteniatok z tohto vrhu, musela som odmietnuť a počkať na TÚ SPRÁVNU osobu. To je dôvod, prečo som bola rada, že sa objavila rodina so záujmom o výstavy a prípadne aj chov. Boli pripravení na dlhodobú spoluprácu v našom chove a prezentovanie tejto krásky na výstavách.

Tragická nehoda budúceho majiteľa Isabel

Cimarron puppy for sale

Rodina si ju mala vyzdvihnúť tento piatok. Už som povedala malej Isabel: “Našla sa tvoja rodina. Prídu tento piatok.” Verte alebo nie, veľmi dobre chápu, čo to znamená. Keď príde ich rodina – cítia, že odídu spolu!

Tentoraz sa však niečo stalo u budúceho majiteľa. Pani sa pri príprave domu pre novoprichádzajúce šteniatko stala vážna nehoda. Spadla zo schodov a utrpela zlomeninu panvy a komplikované zlomeniny ruky. V stredu mi napísala z nemocnice. O deň neskôr bola naplánovaná operácia, po ktorej bude nasledovať dlhá rekonvalescencia. Je jasné, že to pár mesiacov potrvá…

Isabel hľadá ZNOVA svoj NAJ domov

Cimarron puppy for sale

Táto tragédia je dôvodom, prečo som nútená hľadať nášmu roztomilému dievčatku inú rodinu. Sama som si nechala z tohto vrhu dve šteniatka a každý deň zvažujem, že si nechám aj Isabelu. Nechám to však na osud, a preto jej ešte naposledy hľadám ten najlepší domov. V skutočnosti som s ňou vo štvrtok trénovala – bola prvýkrát na vodítku, chodila ako profesionálka, neustále vrtela chvostom. Urobila som s ňou poslušnosť, potom som skúsila výstavný výcvik… Očarená jej výkonom som si nahlas povedala: “Si TAK DOBRÁ! Niekto bude mať naozaj šťastie, keď odo mňa dostane takto skvele pripraveného TOP výstavného psa…” (alebo možno budem tým šťastlivcom ja, ak sa čoskoro neobjaví jej nový majiteľ).

Ak ste čakali na TOP výstavného psíka, ktorý to na výstave roztočí – máte JEDINEČNÚ príležitosť.

Charakter Isabel

Cimarron puppy for sale

Isabel je milé 3,5-mesačné šteniatko s úžasnou otvorenou povahou, ktoré miluje každého, deti nevynímajúc. Miluje všetko nové, rada sa hrá, baví ju preťahovanie a akékoľvek aktivity so svojou milovanou rodinkou. Isabel má za sebou dobrú socializáciu vo vnútri aj vonku a osvojila si výborné hygienické návyky (potrebu vykonáva len vonku). Je to mimoriadne pozitívne šteniatko, odvážne a veľmi hravé. Vďaka našej skvelej socializácii a skvelým starým psom sa správa pekne aj k ostatným psom. Má nekonfliktnú povahu a keďže dobre vychádza s inými psíkmi, je vhodná aj do rodiny, ktorá už má iného psíka. Isabel tiež miluje cestovanie autom v prepravke. Je zvyknutá aj na výstavnú klietku, kde sa cíti pohodlne.

Isabel neustále vrtí chvostom, čím prináša veľa radosti a pozitívnej energie do života celej rodiny.

Bude hviezdou výstav

Čo sa týka jej výstavného potenciálu – JE BUDÚCOU HVIEZDOU VÝSTAV! Má krásnu hlavu, hlboký hrudník, výbornú hornú a spodnú líniu, harmonické uhlenie končatín a fantastický pohyb charakteristický pre všetky naše psy! Pochádza z nášho 9. unikátneho – I vrhu. Ak uvažujete o výstavách alebo chove, táto sučka vás nesklame.

PRVÝ VÝSTAVNÝ VÝCVIK VO VEKU 4 TÝŽDŇOV!!!

Prvý výstavný výcvik na vodítku – vek 3 mesiace:

Pracovný potenciál

Cimarron puppy for sale

Isabel je špičkový Uruguajský Cimarron a 3. generácia mojich pracovných Cimarronov. Otvorili sme novú líniu s týmto vrhom! Isabel je veľmi pozorná a rýchlo sa učí! Majiteľ bude môcť využiť všestranný pracovný potenciál tejto sučky, pretože je vhodná nielen na poslušnosť, stopovanie, pachové práce, ale aj na výcvik ochrany. Veľmi dobre používa nos (už sme začali s tréningom hľadania) a má tiež dobrý koristnický pud. Pracovná schopnosť našich psov sa zlepšuje z generácie na generáciu a som na to skutočne hrdá, pretože práca s každým psom si vyžaduje veľa času a tvrdej práce, aby sme nestále produkovali lepšie a lepšie šteniatka!

Rodičia Isabel

Toto šteniatko je z nášho JEDINEČNÉHO VRHU. Jej rodičia sú zdravotne testovaní s HD-A/A, ED-0/0 (t. j. bez dysplázie bedrových a lakťových kľbov) a výsledky RTG chrbtice sú tiež vynikajúce! Otec je v skutočnosti 5. generácia Cimarronov s iba HD-A psami v rodokmeni.

I litter Cerberus Illusion Cimarron Uruguayo šteniatko

Otec Isabel:

ANAKIN Cerberus Illusion

Výstavné výsledky

Best Cimarron Uruguayo Adult In Europe 2018
Best Cimarron Uruguayo Male In Europe 2018

2nd Best Cimarron Uruguayo Male In Europe 2019 & 2020
Best CU Breeder´s Group In Europe 2019 & 2022
Best Cimarron Uruguayo Brace In Europe 2019
3rd Best Cimarron Uruguayo Progeny In Europe 2020
2nd Best Cimarron Uruguayo Progeny In Europe 2021 & 2022
3rd Best Cimarron Uruguayo Male In Europe 2022
C.I.B. – International Beauty Champion
Hungarian Grand Champion
Serbian Grand Champion
Hungarian Show Champion
Hungarian Champion
Serbian Champion
Transylvanian Champion
Romanian Champion
Hungarian Junior Champion
Serbian Junior Champion
Champion of Champions 2019
Hungarian Molosser Club Champion
Derby Winner 2017
Best Derby Winner 2017
Hungarian Molosser Club Winner 2018, 2019, 2022
HUME Club BIS Best Brace 1st place
HUME Club Best Brace BIS 1st place 2019
Hungarian Molosser Club Best Breeder´s Group BIS 1st place 2019 & 2022

HD-A/A – (bez dysplázie bedrového kĺbu – 5. generácia psov s iba HD-A v rodokmeni!!!), ED-0/0 (bez dysplázie lakťového kĺbu), chrbtica – výborná

Výcvik poslušnosti, obrany a trikov.
Anakin je prvý Cimarron Uruguayo na svete s nasledujúcimi titulmi Trikového Psa a ďalšími pracovnými titulmi:
Novice Trick Dog
Intermediate Trick Dog
Advanced Trick Dog
Novice Masters Trick Dog
Alphabet Challenge
2K-9 Run Ruff

Matka Isabel:

ALBIRA Alma Celeste

Svoju výstavnú kariéru odštartuje už budúci mesiac!
HD-A/A (bez dysplázie bedrového kĺbu), ED-0/0 (bez dysplázie lakťového kĺbu), chrbtica – výborná
Výcvik poslušnosti, stopovania a aportovania. (Je profesionálna futbalistka 😀 )

Budúca rodina Isabel

Uprednostňujeme majiteľa, ktorý by chcel začať chovať a/alebo vyhrávať na výstavách a/alebo pracovať, ale do úvahy prichádza aj milujúca rodina bez takýchto cieľov! Ak by ste chceli poskytnúť nášmu špeciálnemu šteniatku ten najlepší domov, neváhajte a predstavte seba a svoju rodinu.

Neváhajte ma kontaktovať prostredníctvom e-mailu alebo cez sociálne siete, ak si myslíte, že by ste boli tou najlepšou rodinou pre toto špeciálne šteniatko a ona by mohla byť vaším vysneným psom.

Comments are closed.